Van fejlesztési elképzelése, de nem tudja, hogy hogyan fogjon hozzá? Keressen minket, mi segítünk!
• Minőség
• Megbízhatóság
• Ügyfélközpontúság
• Eredményesség
A PÁLYÁZATI TANÁCSADÁS során szakmai segítséget nyújtunk ahhoz, hogy ötletei, projekt elképzelései megvalósuljanak, együttműködünk a megfelelő pályázat kiválasztásában és megírásában.
Ha a rendelkezésére álló forrás nem elegendő elképzelései megvalósításához, hiteltanácsadással is segítünk Önnek a külső forráslehetőségek felkutatásában, megszerzésében.
Szolgáltatásunk teljes, komplex tevékenység, igényfelmérést követően a dokumentáció elkészítésére is kiterjed, így Önnek nem kell időt töltenie a pályázati kiírások böngészésével, amely alapvető előfeltétele annak, hogy az Ön számára legmegfelelőbb pályázatot kiválaszthassuk.
GONDBAN VAN MELYIK PÁLYÁZAT LENNE A LEGJOBB ÖNNEK?
Együttműködésünk első alapköve, hogy megismerkedünk megbízónk terveivel, a vállalkozás helyzetével, állapotával, ezek után ismertetjük a lehetőségeket.
Ügyfeleink részére realizáljuk a megfelelő pályázati lehetőségeket, szükség esetén a megvalósításhoz szükséges forráslehetőséget. Együttműködünk a megfelelő pályázat kiválasztásában, megírásában, alaposan, részletesen kidolgozzuk a projektre vonatkozó ötleteit, elkészítjük a pályázathoz szükséges dokumentációt, összeállítjuk azt, igény szerint be is nyújtjuk a pályázat anyagát.
Pályázatírás
Első számú célkitűzésünk, hogy a pályázat összeállításakor ügyfeleink számára a lehető legkedvezőbb feltételek érvényesüljenek.
A pályázat elkészítése során, a részfolyamatok munkálatai alatt, folyamatosan egyeztetünk a megbízókkal és a pályázat elnyerése után, segítünk a projekt megvalósításában is.
Amennyiben Ön szeretné elkészíteni pályázatát, vállaljuk a pályázati anyag ellenőrzését, áttekintését, amennyiben szükséges felülvizsgálatát is.
Nyertem! Mit tegyek?
Nem hagyjuk magára a sikeres pályázat után sem!
Projektmenedzsment
A pozitív pályázati elbírálást követően a következő lépés a szerződéskötés. Teljes körű segítséget nyújtunk a támogatási szerződés megfelelő tartalommal való megtöltésére (mellékletek, igazolások, egyéb dokumentumok), amelyek hozzáértést és tanácsadói közreműködést igényelnek.
Segítünk a pályázati pénzek elszámolásában is!
Monitoring
A támogatási szerződés megkötését követően a pályázó jogosult az elnyert összeg lehívására. A pályázati dokumentációban lefektetett mérföldkövek teljesítése esetén lehetőség nyílik részelszámolások lekérésére, a projekt megvalósulását követően pedig végelszámolást kell végezni, melyben igazolni kell, hogy a projekt a pályázatban bemutatott tartalommal valósult meg. Ekkor történik meg támogatási összeg utolsó részletének elszámolása, lehívása is.
A nyertes pályázóknak el kell számolniuk a támogatás felhasználásával, amely esetleges adminisztrációs nehézséget jelenthet. Az alapvető számviteli kimutatások mellett az üzleti terv megvalósulását és a támogatási szerződésben meghatározott előtervek teljesülését is igazolni kell.
Az ellenőrző szervekkel folyamatosan egyeztetünk. A szükséges kimutatásokat, beszámolókat elkészítjük. Önnel együttműködve megvalósítjuk, a pályázatban vállalt kötelezettségekről történő számadás teljes körű és szakszerű legyen.
Ne késlekedjen, mi segítünk a megfelelő pályázat megtalálásában és megírásában!
Panel Program – 2008-2009.
A hazai lakáspolitika egyik legfontosabb hosszú távú célkitűzése a korszerű lakásállomány kialakítása és megőrzése. Ez a cél, az új, korszerű lakóépületek építésével, valamint a meglévő lakás-állomány folyamatos felújításának ösztönzésével érhető el. A felújításra, korszerűsítésre váró lakás-állomány legnagyobb részét az iparosított technológiával épült lakóépületek teszik ki. Ezekre általánosságban jellemző, hogy:
• nem rendelkeznek lakásonkénti önálló mérő- és szabályozó készülékekkel;
• a korszerűtlen távfűtési rendszer túlzott mértékű energiafelhasználást okoz;
• a régi nyílászárók elvetemedtek;
• a szendvicspanelek közötti hőszigetelés rég elporladt (30-40 év alatt)
• amely a lakástulajdonosok számára magas fűtési költséget jelent.
A hetvenes-nyolcvanas években épült panelépületeknél az épületszerkezet várható élettartama elérheti akár a 100 évet is, azonban a külső nyílászárók cseréje, szigetelése, a homlokzatok és a födémek (utólagos) hőszigetelése szükséges, az épületgépészeti rendszerek (fűtési, melegvíz-ellátási, szellőző rendszerek, villamos- hálózat, világítás, lift) korszerűsítésre szorulnak.
A többszázezer lakást érintő felújítási-korszerűsítési szükséglet nehezen valósítható meg állami szerepvállalás nélkül. A felújítások csökkentik az épület-üzemeltetési költségeket, javítják a lakhatás minőségét, az érintett lakótelepek, városrészek erkölcsi és anyagi értelemben is felértékelődnek.
A mintegy 820 ezer iparosított technológiával készült lakóépület felújítására 2001. óta minden évben meghirdetett pályázat célja az energiatakarékosság, az épületek, illetve a lakások energia-felhasználásának csökkentése. A „panel-program” keretében eddig összesen 190 ezer lakást érintő felújításokhoz a kormány mintegy 34 milliárd Ft támogatást hagyott jóvá.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a felújítások – az elvégzett munka függvényében – 8-58% közötti energia-megtakarítást eredményeznek. A fűtési rendszer korszerűsítése önmagában kisebb, míg a teljes körű felújítás nagyobb megtakarítást eredményez. A megtakarítás a nemzetgazdaság energiamérlegének javulásában is érzékelhető. A lakások fűtése az ország éves energia felhasználásának 17%-át, ezen belül a panellakások fűtése 3,3%-ot teszi ki, amelynek költsége évente mintegy 80-100 milliárd forint.
Az elkészült projektek tapasztalatai, a növekvő energiaárak, az állami és önkormányzati források takarékosabb felhasználása tették szükségessé a pályázati rendszer feltételeinek felülvizsgálatát, átalakítását.
Az Új Magyarország Lakás Felújítási Program
2008-tól a pályázati rendszer több ponton változik a felújítások műszaki színvonala emelése, energiahatékonyságának javítása, és az épületek biztonságának növelése érdekében.
- Az energiatakarékos felújítás elemeinek – hőszigetelés, külső nyílászárók cseréje, gépészeti rendszerek felújítása – meghagyása mellett megszűnik az a tilalom, amely nem tette lehetővé, hogy a ház leváljon a távhőszolgáltatásról (amennyiben az ezt célzó műszaki változtatások tényleges, számítással igazolt energia-megtakarítást eredményeznek).
- A lakóépületek külső környezetének felújítására a továbbiakban a regionális operatív programok pályázatain keresztül nyílik lehetőség.
- Új elemek a programban:
A szigetelés, illetve nyílászáró-csere feltétele a fűtés-szabályozás, mérés megléte, vagy kialakítása legalább épületenként.
Az épületek tűzvédelme szempontjából fontos módosítás, hogy amennyiben a szellőzőrendszer bármilyen szintű felújítására nyújtanak be támogatási igényt, a szellőzőcsatorna tisztítását kötelezően el kell végezni.
A pályázat benyújtásának feltétele az épületre vonatkozó statikai szakvélemény elkészítése.
Erősödik a projektek monitoring rendszere. A nyertes pályázók 5 évig adatszolgáltatásra lesznek kötelezve az energiafogyasztásukat illetően.
- Változások a finanszírozásban:
Az állami támogatás 1/3 rész marad. A további 2/3 rész önkormányzati támogatásból és a lakástulajdonosok saját erejéből tevődhet össze. A lakástulajdonosok a költségek akár 2/3-ának biztosítását is vállalhatják, hogy önkormányzati források hiányában is megvalósítható legyen a beruházás.
A maximális állami támogatás összege emelkedik, lakásonként 400 ezer forintról 500 ezer forintra. A támogatás összegének emelése ösztönzi a komplexebb, így hatékonyabb felújítások megvalósítását.
Az új pályázati rendszerben a pályázó a tulajdonosi közösség (társasház, lakásszövetkezet, önkormányzat), míg az állam és az önkormányzat támogató.
Támogatási forma: az MFB Panel Plusz hitel-konstrukciója a pályázati önrész pótlására továbbra is rendelkezésre áll. A hitel meghatározó szerepet játszott a panel program 2005-2006-os népszerűségében.
Továbbra is lehetőség van az ún. „harmadik feles” finanszírozási rendszerek belépésére. A finanszírozásba az önkormányzat vagy a lakóközösség oldalán – a közbeszerzés, illetve a versenyeztetés szabályait betartva – beléphetnek olyan vállalkozók, akik a munkákat saját forrásaikból elvégzik, adott esetben energia-megtakarítási garanciákat vállalnak (önkormányzati vagyonkezelők, távhőszolgáltatók, ESCO vállalatok, stb.).
A panel programhoz tartozik az egycsatornás gyűjtőkémények felújításának támogatása
A pályázat a 2006. évi pályázattal azonos műszaki tartalommal, de a panelpályázathoz hasonló feltételrendszerrel kerül meghirdetésre. A támogatás célja az 1985-ig épült lakóépületek üzemelő, gáztüzelő-berendezések égéstermékeinek elvezetésére szolgáló egycsatornás gyűjtőkéményeinek (a továbbiakban: termofor kémény) biztonságtechnikai felújítása, vissza nem térítendő támogatással.
Mit jelent:
• Támogatott a lakóközösség (legalább 8 lakással rendelkező, 1985 előtt épült lakóházakban).
• Támogatás költsége 40 %-a, de maximum 80 e Ft / lakás.
• A kéményfelújítás 2008-ban 200 milli Ft-tal, mintegy 2500 db lakás kéményfelújítását támogatta.
• Eddig a kormány 10.533 lakás kéményfelújítását támogatta 651 millió Ft értékben.
A lakossági megújuló energiafelhasználás növelése
A program keretében olyan beruházások lesznek támogathatóak, amelyek a hagyományos energiahordozók megújuló energiaforrásokkal való helyettesítését célozzák a hagyományos szerkezetű családi házakban és több lakásos épületekben. A megújuló energiaforrások az épületek melegvíz-szolgáltatásába (napkollektor) és a fűtési rendszerbe (hőszivattyú, napkollektor) egyaránt bekapcsolhatók.
A program a távfűtött lakások fűtés-szabályozásának kialakítását, ún. költségosztók felszerelését, egyedi mérés kialakítását célozza vissza nem térítendő támogatással. Az egyedi szabályozás lehetőségének kialakításával fűtési energia megtakarítás érhető el.
Támogatható:
- hőleadók (radiátorok) egyedi szabályozásának kialakítása,
- strangszabályozás kialakítása,
- költségosztók felszerelése, egyedi mérés rendszerének kialakítása.
- Egycsöves fűtési rendszer átalakítása kétcsöves fűtési rendszerré
A hőleadók egyedi szabályozásának és a strangszabályozás elkészítése kötelező, a költségosztók felszerelése, illetve az egyedi mérés kialakítása a lakóközösség döntése alapján választható.
Mit jelent?
- Egyedi fűtés-szabályzás kialakítását, illetve költségosztók, mérők felszerelését lakásonként,
- Vagyis távfűtött, egyedi szabályozási lehetőséggel nem rendelkező lakások fűtési rendszerének felújítását – iparosított és hagyományos szerkezetű lakásoknál egyaránt.
Pályázatokat a lakóközösségek, a távhőszolgáltatók, valamint a harmadik feles finanszírozók és az ESCO cégek nyújthatják be. Az állam a felújítási költségek 50%-át finanszírozza, további 15% támogatást adhat a helyi önkormányzat (Budapesten a Főváros, vagy a kerület), illetve a távhőszolgáltató vagy harmadik feles finanszírozást nyújtó/ESCO vállalkozás. A kötelező lakossági saját erő 35-50%, amelyet előbbiek előfinanszírozhatnak.
KÖZBESZERZÉSI TANÁCSADÓI TEVÉKENYSÉGÜNK BEMUTATÁSA
A közbeszerzési pályázatok sikerességéhez szaktudásra, felkészültségre, és a közbeszerzési eljárások lebonyolításában szerzett nagyfokú gyakorlatra van szükség.
Magyarországon a közbeszerzések szabályozását a 2003. évi CXXIX. törvény szabályozza. Ezen törvény 407 paragrafusát, illetőleg a törvényhez kapcsolódó közel 20 rendeletet és még további jó néhány kapcsolódó jogszabályt kell ismerni ahhoz, hogy a lebonyolított közbeszerzés jogszerűsége biztosítva legyen.
Mindezek alapján egyértelmű, hogy a közbeszerzési eljárások lebonyolítása során kulcsfontosságú a megfelelő képzettséggel, gyakorlattal rendelkező szakember(ek) bevonása az eljárásba.
Bízza ránk a közbeszerzést!
Több éves tapasztalattal, szakértelemmel, referenciával rendelkezünk a közbeszerzési eljárásokban.
Önkormányzatok, Vállaltok és Társasházak/Lakásfenntartó Szövetkezetek megnyert pályázataihoz kapcsolódó közbeszerzési eljárások lebonyolítása több milliárdos nagyságrendet tesznek ki.
Munkatársaink az Önök számára jelentősen könnyebbé tehetik az eljárások teljes körű lebonyolítását.
Szolgáltatásaink:
Ajánlatkérőknek:
- Ajánlatkérő közbeszerzési szabályzatának elkészítése
- Előzetes egyeztetés a közbeszerzés tárgya alapján a kiírandó közbeszerzési eljárás típusáról, főbb tartalmi elemeiről
- Az Ajánlatkérő által rendelkezésre bocsátott adatok, információk alapján a részvételi/ajánlati/ajánlattételi felhívás elkészítése, feladása a Közbeszerzési Értesítő Szerkesztőbizottsága felé, illetve adott esetben az Európai Unió Hivatalos Lapja felé
- Közreműködés a Dokumentáció elkészítésében, összeállításában
- Az eljárás végén kötendő szerződés előkészítése
- Közreműködés az ajánlatok bontásánál
- Az ajánlatok átvizsgálása, szükség esetén hiánypótlás kérése
Ajánlattevőknek:
- A kiválasztott, megpályázni kívánt közbeszerzéshez kapcsolódóan az Ajánlati Dokumentáció beszerzése az ajánlatkérőtől
- A részvételi/ajánlati/ajánlattételi felhívásnak, dokumentációnak és a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő igazolások kigyűjtése az ajánlattevő részére
- Az ajánlat benyújtása a felhívásban megadott paramétereknek megfelelően
- Az esetlegesen felmerülő hiánypótlási igények haladéktalan kielégítése
- Közreműködés az ajánlatok bontásánál, eredményhirdetésnél
NE KÉSLEKEDJEN
MI SEGÍTÜNK A KÖZBESZERZÉSBEN IS!
Önerőből történő felújítás
Miért érdemes most belevágni az energia megtakarítást eredményező beruházásba önerőből?
• Mert korunk kényszerítő aktualitása, az energiaárak növekedése, kiemelt fontosságúvá teszi az energiaköltségek csökkentését, az épületek üzemeltetésénél fellépő energiaveszteség megszüntetését, azaz a költségtakarékos energiaellátás megteremtését.
• Mert lakóépületük felújítása rövid időn belül szükségszerű és elengedhetetlen lesz, elöregedtek a víz,- gáz,- villany-vezetékek, a nyílászárók elvetemedtek, a panel szigetelések elporladtak az évtizedek alatt.
• Mert a lakások nemcsak télen, hanem nyáron is komfortosabbak lesznek, a falak nem melegszenek át a kánikulában. A lakások zajszintje jelentősen csökken, a lakásba bejutó por kevesebb lesz.
• Mert megspórolható a régi ablakok festésére, felújítására fordítandó összegek, megszűnnek a tető és panelhézag szigetelés hibáiból adódó beázások.
• Mert a felújítás miatt növekszik a lakás piaci értéke (akár 15%-kal), eladhatósága. 2012-től kötelező minden használt lakásra is (nem csak az újépítésű lakásokra) a ZÖLDKÁRTYA, amennyiben a tulajdonos el kívánja adni, vagy ha bérbe ki szeretné adni. (Jobb energetikai osztályba történő besorolás több százezer forintot jelent egy ingatlan esetében).
• Mert saját erőből történő megvalósítás esetén akár már a következő fűtési szezonban élvezheti a felújítással járó megtakarításokat, nem kell több évig várnia a felújításra.
• Mert élhet a kamattámogatott (akár 70%-os kamattámogatás) hitelkonstrukció lehetőségével (forint alapú), továbbá a teljes hitelösszeget Lakás Takarékpénztárral kombinálva az államtól további 30% tőke és 3% betéti kamattámogatást kapnak, és nem kerül jelzálog a lakásokra.
• Egy fel nem újított Társasház hőtérképéről megállapítható (1. sz. ábra):
- A panelok belső szigetelése erősen hiányos. A nyílászárók tokbeépítése mentén és a nyílászárókat magába foglaló elemeknél is tapasztalható hő veszteség, de a folyosó ablakok fém tokszerkezete vezeti a legnagyobb mértékben ki a hőt az épületből.
- Egyes panelilleszkedéseknél semmi szigetelés nem tapasztalható.
- Nemcsak a panelok összeillesztésénél, hanem a panelokban is erősen hiányos a hőszigetelés.
1. számú ábra
Távhőleválás
Miért érdemes leválni a Távhőszolgáltatóról?
Mert egy új, a mai követelményeknek megfelelő, környezetbarát és energiatakarékos rendszer kerül kiépítésre. Mindenkinek lehetősége nyílik egyedileg szabályozni fűtési rendszerét. Mindezen feltételek mellett energiát tud megspórolni és kevesebb lesz a fűtési számlája.
• Önek nem kell, hogy költségébe kerüljön
• Garantált energia-megtakarítás
• Jelentősen megnő lakásának értéke
Milyen legyen az új fűtési és HMV rendszer?
Társaságunk már a tervezésnél figyelembe veszi a tulajdonosok igényét és az épület adottságait, majd ezek alapján kiválasztja a legoptimálisabb rendszert.
Mit lehet tenni ha erre nincs meg a saját erőforrás? (ESCO)
Léteznek erre szakosodott cégek (ESCO cégek) akik az tervezett beruházást megfinanszírozzák és garantálják a 30-50%-os energiacsökkentést.
Mennyi idő alatt térül ez meg a Társasházaknak, vagy Szövetkezeteknek?
Az tervezés során kiszámolt idő alatt, melyet az ESCO-s cég garantál.
Mit jelent az ESCO?
Egy olyan cég, aki megfinanszírozza Ön helyett a beruházást és a teljes lebonyolítást.
Önnek nem kell hitelt felvennie, és nem terheli ingatlanját sem jelzáloggal.
Általa kap egy új szolgáltatót, aki a nap 24 órájában rendelkezésére áll, elvégzi a szükséges karbantartásokat és javításokat.
Társaságunk célja, hogy a távfűtéses, korszerűtlen lakóingatlan, társasház, közintézmény, középület műszaki és esztétikai állapotát, mindenki megelégedésére, a mai kornak megfelelő színvonalra emelje, nyugat-európai finanszírozási kultúrának megfelelő pénzügyi megoldással.
Magyarországon a panel vagy iparosított technológiával épült társasházak átlag életkora 35-40 év. Az akkoriban felhasznált energia gazdaságossági és ipari tényezői ma már gazdaságtalanok és elavultak. Az épületek állapota nem felelnek meg a XXI. század követelményeknek, elvárásoknak. A gazdaságtalan üzemeltetésük mellett ma már nem elhanyagolható igényként lép fel az esztétikai megjelenés, és a lakóházak környezet-baráttá tétele.
Társaságunk megoldásai biztosítják Önnek a lehetőséget egy komfortos, lényegesen szebb, élhetőbb környezetben való élethez, anélkül, hogy el kellene hagyni otthonát. Mindezt úgy, hogy Önnek nem kerül semmibe, kap egy korszerű és környezetbarát rendszert és ingatlanának értéke is jelentősen növekszik.
Környezetbarát technológiával felújított házakat kínálunk, jelentős mértékű 30-50%-os garantált fűtési energia megtakarítással.
Vállaljuk Társasházak és Szövetkezeti házak részére energia-megtakarítást eredményező felújításhoz szükséges hiányzó önerő előteremtését, mely általában banki hitel formájában jelentkezik (kivétel az ESCO Beruházás). Önöknek nem kell ezzel a tevékenységgel foglalkoznia, bízza ránk ezt a bonyolult és időigényes hitel-ügyintézési folyamat lebonyolítását, és mi megkeressük az adott igényre legmegfelelőbb és legkedvezőbb konstrukciót. Mindemellett folyamatosan tájékoztatjuk Önt minden lépésről.
Európai Uniós források felhasználása energiahatékonysági projektek finanszírozásához
Terméktájékoztató
Az Európai Beruházási Bank (EIB) részt kíván venni olyan energiahatékonyságot célzó beruházások létrejöttében, melyeket EIB forrással finanszírozva, valamint ehhez kapcsolódó vissza nem térítendő támogatással biztosítva igyekszik megfelelni azon Európai Uniós törekvéseknek, melyek célja az energiahatékonyság növelése a Közép- és Kelet-Európai régió országaiban. A fenti célok megvalósítása érdekében az EIB ennek megfelelően 50 M EUR összegű kihelyezhető forrást biztosított, és ehhez kapcsolódóan az Európai Bizottság 4,2 M EUR összegű vissza nem térítendő támogatást biztosít energiahatékonysági beruházást megvalósító kölcsönfelvevők részére.
1. A termék célja: Energiahatékonyságot eredményező beruházások finanszírozása, ösztönzése.
2. A piaci célcsoport: Lakásszövetkezetek / Társasházak
3. A kölcsön alapfeltételei, kritériumai:
1. A beruházás eredményeképpen legalább 30%-os energia megtakarítás elérése vagy/és 20 %-os vagy annál nagyobb mértékű CO₂ kibocsátás csökkenés elérése.
2. A beruházás költsége 40 000.- EUR – 25 000 000 EUR.
3. A vissza nem térítendő támogatás összege a felvenni kívánt kölcsönösszeg 14%-a.
4. Az EIB által nyújtott finanszírozás és a vissza nem térítendő támogatás nem haladhatja meg a beruházási összeg 100 % -át.
5. Egy beruházás több műszakilag és pénzügyileg elkülöníthető alprojektből is állhat, ennek megfelelően lehetőség nyílik a beruházásonkénti maximális támogatás lehívására, amennyiben a beruházás költsége nem haladja meg alprojektenként az 1 M EUR-t!
6. A beruházásnak Magyarország területén kell megvalósulnia
7. A beruházási költségek a kölcsönszerződés megkötése utáni időpontban merülhetnek fel
8. A beruházásnak meg kell felelnie az Európai Uniós és hazai környezetvédelmi szabályozásainak
9. A konstrukció más EU-s támogatással nem kombinálható
10. A vissza nem térítendő támogatás összege évente két alkalommal kerülhet jóváírásra (április 20., október 20.). A fenti időpontokig történő jóváírás feltétele, hogy a beruházás befejezését igazoló EIB által előírt dokumentumok december 31-éig vagy június 30-ig benyújtásra kerüljenek EIB-hez.
A vissza nem térítendő támogatás betörlesztésre kerül a felvett kölcsönbe, vagy óvadékként lekötésre kerül a kölcsön mögött, amelynek megszolgált kamata a kölcsönfelvevőt illeti. A kölcsönfelvevőt terhelő adósságszolgálat az előbbiek miatt jelentősen mérséklődik.
Pályázati tanácsadás:
Panel Program:
ÖKO program
Közbeszerzés lebonyolítás
Társasházfelújítás - Energiaracionalizálás
Hitelügyintézés - Hiteltanácsadás